Ładowanie...

Aktualności

Misja wykonana

• autor: sledziooo, 2011-05-01 15:31

Drużyna Magica Niezabyszewo potęgą w B-klasie nie jest. Utrata kolejnych punktów w lidze z taką drużyną byłaby katastrofą. Jednak zawodnicy Lipniczanki pokazali dobrą grę i zwyciężyli 3:2. Wynik nie odzwierciedla dobrej gry gospodarzy. Bramki zdobyli G. Kuik Studziński x2 i R. Wiczk.

Skład : A. Dorawa – A. Olik, A. Kuik Studziński ( 71’ R. Rudnik), K. Czapiewski, B. Adamczyk – K. Kłączyński, M. Dorawa (46’ P. Żmuda Trzebiatowski), P. Rączkowski, Z. Bastian Brzeziński (62’ A. Kopp Ostrowski) – R. Wiczk, G. Kuik Studziński

Wróciliśmy do szarej rzeczywistości gdy do dyspozycji trenera jest 14, 15 graczy. Widoczny był brak J. Kozłowskiego i K. Szycy którzy do tej pory byli na każdym meczu Lipniczanki.

Tak jak zawsze w meczach wiosennych to LL była przy piłce próbując tworzyć sytuacje bramkowe. Pierwszą dobrą sytuację wypracował Z. Bastian Brzeziński który pierwszy raz miał okazję się wykazać od pierwszej minuty. Jego dobrego dośrodkowania nie zdążył zamknąć G. Kuik Studziński. Piłka okazała się szybsza od naszego napastnika. W 13’ Gracjan zdążył do doskonałego podania z głębi pola i wybiegł sam na sam z bramkarzem. Nie dał golkiperowi żadnych szans i LL wygrywała. 5 minut później powinno być 2:0. M. Dorawa niestety dwa razy nie trafił w piłkę w polu karnym. Prawda jest bolesna – nasz zawodnik na razie nie nadaje się do gry od pierwszej minuty. W B-klasie odstawianie nogi skutkuje utratą piłki. A z powodu kontuzji kolana M. Dorawa unika kontaktu z rywalem. Wracając do meczu – LL prowadziła grę i zagrożenia ze strony Magica widać nie było. Wystarczyło że raz nasi obrońcy się zagapili i było 1:1. Szybka akcja prawą stroną, miękka wrzutka, prawy obrońca Magica przecina nogą lot piłki i trzeba było znowu szukać bramki na prowadzenie. Ten sam obrońca w 43’ zagrał ręką w polu karnym. Zagrał to mało powiedziane. On po prostu zagarnął pilkę pod siebie. Sędzia niestety tego nie zauważył – w B-klasie tak to jest że na sprawiedliwość sędziego nie ma co liczyć. Przed przerwą nasz zespół zdążył się jeszcze wykartkować. Żółte kartki – G. Kuik Studziński, K. Czapiewski.

Zgodnie z przewidywaniami poza boiskiem został M. Dorawa. Zamiast niego na drugą połowę wyszedł P. Żmuda Trzebiatowski. Przez 10 minut zwyczajnie wiało nudą. Zwyczajna kopanina . Najciekawszą rzeczą jaka się wydarzyła było przybycie na trybuny wójta gminy Lipnica Andrzeja Lemańczyka. 54’ i to LL wyszła na prowadzenie.  Kolejne doskonale podanie do G. Kuika Studzinskiego i oglądaliśmy kolejny pojedynek naszego gracza z bramkarzem z Niezabyszewa. Napastnik zachował zimną krew i było 2:1. Nasi zawodnicy się rozpędzili i zrobilo się 3:1. P. Żmuda Trzebiatowski razem z R. Wiczkiem rozmontowali obronę gości. R. Wiczkowi nie pozostało nic innego jak trafić z 5 m do bramki. Magic słabo ale jednak zaczął szukać bramki kontaktowej. Za zmęczonego Z. Brzezińskiego wszedł A. Kopp Ostrowski. Chwile potem kontuzji doznał A. Kuik Studzinski i musiał go zastąpić R. Rudnik. Wcześniej nasz obrońca zdążył złapać głupią żółtą kartkę za pyskówki. Oprócz tego w drugiej połowie na kartkę zapracował też K. Kłączyński. Nasi grali spokojnie czekając końcowego gwizdka. Za bardzo spokojnie i w 88’ K. Kłączyński musiał ratować się faulem. Dostał drugi żółty kartonik i zszedł z boiska, więc LL musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Magic wykorzystał przewagę liczebną i w zamieszaniu podbramkowym zdobył drugiego gola. Zaraz potem sędzia zakończył spotkanie.