Ładowanie...

Aktualności

Remis jak porażka...

• autor: sledziooo, 2010-09-18 15:34

W 4 kolejce Słupskiej Klasy B Lipniczanka niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z Magicem Niezabyszewo 2:2. O tym meczu można powiedzieć że straciliśmy dwa punkty niż wywalczyliśmy jeden.

Ust. 4-5-1

M. Czapiewski -  J. Kozłowski, K. Czapiewski, A. Kuik- Studziński, W.Wiczk - K. Adamczyk, K. Szyca, Z. Brzeziński, P.Rączkowski, P.Serek - R. Wiczk

Rezerwowi: S. Rzepiński, P. Żmuda Trzebiatowski, G. Kuik - Studziński, R. Rudnik, K. Kłączyński, P. Kowalczyk, D. Złotek

Już na samym początku niebiesko-żółto-czarni znaleźli się w opałach. W 7 min zawodnik Magica strzałem z rzutu wolnego z 30 m otworzył wynik spotkania. Nie bez winy przy tej bramce był Dino, który nie zdecydował się piłki ani łapać ani piąstkować. W konsekwencji piłka przeleciała mu nad głową. Wszyscy chcieli odrobić straty ale nie w taki sposób, o którym marzył trener. Każdy chciał kiwnąć, przebiec kilkanaście metrów i dośrodkować. Niestety drybling nie zawsze wychodził, a gdy już się udał to dośrodkowanie lądowało na głowie wysokiego środkowego obrońcy. Gdy akcje były rozgrywane po ziemi, były też sytuacje bramkowe. Ale żadna z  trzech nie zakończyła się bramką wyrównującą. Niestniejący w pierwszej połowie Magic miał niespodziewanie sytuację na 2:0. Strzał z pola karnego minął jednak słupek. W końcu, w doliczonym czasie gry podanie ze środka wykorzystał R. Wiczk, wyprzedził obrońcę i strzałem z ostrego kąta ustalił wynik na przerwę.

W przerwie trener ( po raz kolejny! ) uczulił na kłótnie między zawodnikami. Nakazał też piłkarzom zrezygnować z boiskowego samolubstwa na koszt utrzymania się przy piłce i dokładnego jej rozegrania.

Druga połowa mogła zacząć się znów prowadzeniem dla Magica. Tym razem Dino był na swoim miejscu i w niesamowity sposób odbił piłkę nogą w sytuacji sam na sam. Co nie udało się zawodnikom z Niezabyszewa w 49’, udało się w 54’. Po wrzutce z autu jeden z gospodarzy przedłużył piłkę głową ta wpadła w pole karne i wyżej wymieniony obrońca spowodował, że znów trzeba było odrabiać straty. Trener nie czekał i dokonał od razu podwójnej zmiany. Za Sichę i Zachara wszedł Gracjan i K. Kłączyński. Był to strzał w 10. Piłka po zamieszaniu pod bramką Magica minęła wszystkich obrońców gospodarzy i trafiła do K. Kłączyńskiego. „Kaka z Dretynia” nie zmarnował szansy i strzałem z 10m z woleja nie dał szans bramkarzowi. Od tej pory nasi zawodnicy dążyli do zdobycia 3 pkt. Nie było to łatwe, ponieważ Magic w drugiej połowie spisywał się lepiej niż przyzwoicie. W 77 min gospodarze wyszliby na prowadzenie gdyby ich zawodnikowi starczyło zimnej krwi, a tak uderzenie z 4m minęło bramkę. Bohaterem meczu powinien zostać P. Serek ale nie wykorzystał swojej szansy. Dwie stuprocentowe szanse zmarnował w przeciągu minuty. Biegnąc dwa razy samemu ze skrzydła nie zdecydował się na płaski strzał na długi róg, tylko ciągle próbował umieścić piłkę w okienku przy bliższym słupku. Za pierwszym razem obronił bramkarz, a za drugim…….. futbolówka poszybowała nad poprzeczką.  Na ostatnie pięć minut na boisku pojawili się Rzepa i Trzepak za R. i W. Wiczków ale nic już nie zmienili.

Po meczu można było zobaczyć znajome obrazki szukania winnego remisu z nie oszukując się z jedną ze słabszych drużyn w lidze. Sam trener mówił, że na treningach wszyscy rozumieją jego taktykę i gra się „klei”. Jednak gdy dochodzi do meczu to każdy gra po swojemu. Najdosadniej podsumował wszystko nasz kapitan P. Rączkowski mówiąc: „My po prostu nie potrafimy grać.” Przykre także jest to, że niektórych zawodników gra w naszym klubie przestaje już cieszyć i grożą odejściem. Oby w następnym meczu drużyna lepiej się rozumiała na boisku i poza nim.