statystyki szczegółowe

Aktualności

Znowu bez punktów...

• autor: lordbaku, 2009-11-08 15:26
W 10 kolejce Słupskiej Klasy A Lipniczanka uległa na własnym boisku Iskrze Dretyń 1:2.

Mecz z Iskrą był bardzo istotny dla naszej pozycji w tabeli na koniec rundy jesiennej. Drużyna z Dretynia wyprzedzała nas o 1 pkt i w przypadku zwycięstwa opuścilibyśmy przedostatnią pozycję w tabeli i strefę barażową.
Mecz rozpoczął się bardzo pozytywnie. Nasi piłkarze często zapędzali się pod pole karne gości stwarzając okazje do strzelenia bramki. Nagły obrót zdarzeń nastąpił w 16'', kiedy to nasz kapitan, Marek Dorawa, który w meczu wystąpił jako obrońca, musiał faulować wychodzącego na czystą pozycję napastnika Iskry i sędzia wskazał na rzut karny. Tradycyjnie z opresji wybawił nas nasz super bramkarz Andrzej Dorawa. Piłka, po mocny strzale, powędrowała wprost w niego, ale przy dobitce tylko dzięki jego świetnemu ustawieniu się, goście nie objęli prowadzenia. 4'' później, szczęśliwie dla nas, napastnik Iskry strzelał ponad bramką, stojąc zaledwie metr od niej.   Od tego momentu gra się wyrównała i atakowały obie drużyny, jednak tym razem więcej szczęścia mieli piłkarze z Dretynia. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce z najbliższej odległości umieścił Kacper Kłączyński. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.
W rozpoczęciu drugiej połowy ręce pełne roboty znowu miał Andrzej D. i mało brakowało a goście podwyrzszyli by przewagę do dwóch bramek. Nasi piłkarze obudzili się dopiero koło 60 minuty. Na boisko z powodu problemów kadrowych wszedł nasz trener Bogdan Rymon Lipiński, który starał się zmotywować swoich piłkarzy do bardziej efektywnej gry. Nagroda przyszła w 72''. Seweryn Rzepiński po indywidualnej akcji zwodem "położył" obrońce Iskry i dokładnym strzałem nie dał szans golkiperowi gości. Nasi zawodnicy uwierzyli w możliwość wygrania meczu i rzucili się do ataku. Fakt ten wykorzystała Iskra grając długie piłki do wysuniętegoi bardzo szybkiego napastnika Mariusza Zblewskiego. Za pierwszym razem na drodze do zdobycia bramki stanął nasz bramkarz, jednak w 85'' po rajdzie przez całą naszą połowę był już bezbłędny i objął prowadzenie dla swojej drużyny. Lipniczanie próbowali jeszcze uratować punkt, jednak mecz zakończył się wynikiem 1:2.